fbpx

Základní nátěry a impregnace na beton

_

595 Lacryl Hloubkový základ ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Základní nátěr na savé podklady, např. omítky, beton, sádrokarton nebo staré disperzní nátěry. K egalizaci podkladů s různou savostí a zpevnění omítek, které na povrchu snadno pískovatí, sádrových omítek a tmelů. Lze použít také jako základní nátěr savých minerálních podkladů, např. cementových maltových nebo tmelových hmot. Nízkoemisní, bez rozpouštědel a bez zápachu, hluboko pronikající pro exteriéry i interiéry. Propouští vodní páry, dobře zpevňuje, zlepšuje přilnavost a rychle schne. Je schválený podle postupů AgBB a v systémové skladbě s tkaninou CreaGlas Gewebe, resp. Relief 3490.

Balení: 10 l, 5 l, 1 l

Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m²  na 1 nátěr

_

3720 Spojovací základ ELF

Vlastnosti, použití, nanášení:

Základová barva bez rozpouštědel, vodou ředitelná, odolná proti povětrnostním vlivům, pro exteriéry i interiéry. Propouští vodní páry, zvyšuje přilnavost a zpevňuje. Spojovací základ ELF 3720 lze v případě potřeby objednat v kvalitě „Protect“ – s ochranným filmem z výroby. Jako povlak zvyšující přilnavost a základní nátěr pro následné nátěry a povrchové úpravy nesavých, resp. málo savých podkladů, např. venkovních a vnitřních omítek, betonu, sádrokartonu a intaktních starých nátěrů, např. disperzních, polymer-pryskyřičných, olejových a lakových barevných nátěrů nebo lesklých disperzních nátěrů.

Balení: 15 l, 5 l

Spotřeba: cca  150 – 200 ml/m² na 1 nátěr

_

823 Koncentrát s hydrofobním účinkem na beton

Vlastnosti, použití, nanášení

Speciální koncentrát s hydrofobním účinkem. Pro hydrofobní, transparentní impregnaci svislých a šikmých minerálních, savých betonových ploch. Nátěrem se nezmění přirozený charakter stavebních materiálů. Lze použít pro hydrofobní penetraci betonových povrchů v systému s Beton akrylem OS 859.

Balení: 1 l

Směšovací poměr: cca 180 – 230 ml/m² namíchaného přípravku. Odpovídá cca 36 – 46 ml/m² koncentrátu (míchací poměr s vodou 1:4)