fbpx

Impregnace a izolační nátěry

_

595 Lacryl Hloubkový základ ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Základní nátěr na savé podklady, např. omítky, beton, sádrokarton nebo staré disperzní nátěry. K egalizaci podkladů s různou savostí a zpevnění omítek, které na povrchu snadno pískovatí, sádrových omítek a tmelů. Lze použít také jako základní nátěr savých minerálních podkladů, např. cementových maltových nebo tmelových hmot. Nízkoemisní, bez rozpouštědel a bez zápachu, hluboko pronikající pro exteriéry i interiéry. Propouští vodní páry, dobře zpevňuje, zlepšuje přilnavost a rychle schne. Je schválený podle postupů AgBB a v systémové skladbě s tkaninou CreaGlas Gewebe, resp. Relief 3490.

Balení: 10 l, 5 l, 1 l

Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m²  na 1 nátěr

_

695 Lacryl Hydro-Gel ELF 

Vlastnosti, použití, nanášení

Základní nátěr na savé podklady, např. omítky, beton, sádrokarton nebo staré disperzní nátěry. K egalizaci podkladů s různou savostí a zpevnění omítek, které na povrchu snadno pískovatí, sádrových omítek a tmelů. Lze použít také jako základní nátěr savých minerálních podkladů, např. cementových maltových nebo tmelových hmot. Nízkoemisní, bez rozpouštědel a bez zápachu pro exteriéry i interiéry.

Balení: 10 l

Spotřeba: cca 100 – 200 ml/m²  na 1 nátěr

_

545 Hloubkový základ

Vlastnosti, použití, nanášení

Hluboce pronikající základ s obsahem rozpouštědel. Bezbarvý, podklad zpevňující, difúzní, pro vnějšek i vnitřek. Pro základování a zpevnění na povrchu písčitých omítek, zkřídovatělých disperzních nátěrů a stejně tak na zbytky klihových, vápenatých a silikátových barev usazených v pórech. Jako základní nátěr pro silně savé podklady, např. beton, sádrové omítky, sádrokarton nebo vláknitý cement. Také jako základ na savé minerální podklady, např. cementové malty nebo tmelící hmoty.

Balení: 10 l, 5 l, 1 l

Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m²  na 1 nátěr

_

1903 Fondosil

Vlastnosti, použití, nanášení

Vodou ředitelný, nízko emisní základ bez rozpouštědel a změkčovadel. Hluboce pronikající, zpevňující. Pro základování a zpevnění minerálních podkladů, např. omítky (kategorie pevnosti v tlaku CSI, CSII a CSIII), beton, vápenopískové zdivo a intaktní minerální nátěry, jako předúprava pro následné silikátové nátěry. Kromě toho použitelný také jako ředící prostředek pro silikátové barvy.

Balení: 10 l, 5 l

Spotřeba: cca 100 ml/m² neředěný, cca 200 ml/m²  na 1 nátěr (směs 1:1 s vodou)

_

938 Základový koncentrát ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Pro vnějšek i vnitřek, k vyrovnání savosti podkladu, možno použít jako povlak pro matné disperzní vrstvy nebo tapety (uvnitř).

Balení: 10 l, 5 l
Spotřeba: cca 40 – 50 ml/m2 na 1 nátěr

_

3720 Spojovací základ ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Vodou ředitelná, povětrnostně odolná, pachově neutrální základová barva bez rozpouštědel pro vnějšek i vnitřek. Bílá, difúzní, s adhesivním a zpevňujícím účinkem a mnohostranně použitelná.  Jako spojovací a základový prostředek pro následné nátěry na lesklých a nesavých, popř. slabě savých podkladech, např. omítky, beton, sádrokarton a stejně tak na pevně držící, nosné staré nátěry, např. disperzní, polymer-pryskyřičné, olejové a nátěrové pigmentované hmoty nebo lesklé disperze. Také jako kontaktní nátěr pro disperzní silikátové barvy na podklady neschopné prokřemenění, např. sádrové omítky.

Balení: 15 l, 5 l

Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m²  na 1 nátěr

_

3729 Základní barva Wand – Primer ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Dobře kryvá základní barva bez emisí, bez obsahu rozpouštědel a změkčovadel. Bílá, matná, difúzně propustná a snadno zpracovatelná. Jako povlak zvyšující přilnavost a základní nátěr pro následné nátěry a vrstvy ve vnitřních prostorách na sádrokarton, sádrovou omítku a beton a dále na pevně držící, stabilní, matné disperzní staré nátěry. Používá se i jako kontaktní nátěr bez obsahu konzervačních látek pro následné silikátové nátěry a jako pigmentovaný základní nátěr pro tapety.

Balení: 15 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m²

_

3728 Základní barva Wand – Primer hrubý ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Vysoce kryvá, matná, základní barva bez emisí, bílá bez obsahu rozpouštědel a změkčovadel. Jako spojovací a základní nátěr pro následné nátěry a povrchové úpravy na sádrokartonu, sádrových omítkách a betonu a stejně tak i na pevně přilnutých, nosných, matných starých disperzních nátěrech v interiéru. Také jako kontaktní nátěr bez konzervačních látek pro následné nátěry disperzními silikátovými barvami na podkladech neschopných prokřemenění. Kromě toho také použitelný k dosažení dekorativních, jemně strukturovaných povrchů uvnitř, např. pro reprezentativní nebo obchodní prostory, školy, hotely nebo restaurace a stejně i pro celý soukromý obytný prostor.

 

Balení: 15 l
Spotřeba: cca 250 – 300 ml/m²

_

924 Izolační základ

Vlastnosti, použití, nanášení

Vodou ředitelný, vysoká izolační schopnost, difusní a vysoce přilnavý, izoluje nikotinové, olejové a vodní skvrny a mastné skvrny sazí.

Balení:10 l
Spotřeba: minimálně 150 ml/m2 na 1 nátěr

_

949 Festodur základ

Vlastnosti, použití, nanášení

Difuzní, rychleschnoucí, vnitřní i venkovní nátěr, obsahuje rozpouštědla, izoluje nikotin a vodní skvrny. Nepoškozuje polystyren. Použití jako základní nátěr pro disperzní vrstvy na omítku, beton, vláknitý cement a na nesavé podklady (stará lakování a olejové skvrny).

Balení:12,5 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m2 na 1 nátěr

_

9002 Vitabase

Vlastnosti, použití, nanášení

Hydrosolový hloubkový základ bez konzervačních látek, pro základování savých podkladů uvnitř, např. omítek, betonu, sádrokartonu nebo starých disperzních nátěrů. Vhodný pro alergiky, nízkoemisní, bez rozpouštědel a změkčovadel.

Balení: 10 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m² na 1 nátěr

 

_

115 Izolační základ

Vlastnosti, použití, nanášení

Bílý, rychle schnoucí, dobře kryjící a lehce zpracovatelný. Používá se k izolování olejových, vodních a rezavých skvrn, starých asfaltových nátěrů a zakouřených stropů. Zpracovává se neředěný a podle stavu podkladu 1-2 nátěry. Může se následně přetřít disperzními a emailovými barvami.

Balení: 3 l, 750 ml, 375 ml
Spotřeba: cca 100 – 120 ml/m2 na 1 nátěr

_

202 Aqualoma ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Izolační barva bez rozpouštědel a změkčovadel, bílá popř. barevná, matná, pro vnitřní použití, dobře kryjící s vynikajícím izolačním účinkem na nikotinem znečištěné plochy a na zaschlé vodní fleky. Pro izolační, renovující nátěry např. v restauracích, kantýnách, mateřských školkách, kuchyních atd.

Balení: 15 l, 5 l
Spotřeba: cca 140 – 180 ml/m2 na 1 nátěr

_

869 Izolační barva na zeď

Vlastnosti, použití, nanášení

Výborně izolující, matná, rychlorenovační barva, obsahuje ředidlo, izoluje nikotin, rez, zaschlé vodní skvrny. Lehce zpracovatelná, dobře kryjící, otěruvzdorná, s nízkým pnutím.

Balení: 20 kg
Spotřeba: cca 130 – 150 ml/m2 (cca 200 – 230 g/m2) na 1 nátěr