fbpx

Impregnace fasádní

_

595 Hloubkový základ Lacryl ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Základní nátěr na savé podklady, např. omítky, beton, sádrokarton nebo staré disperzní nátěry. K egalizaci podkladů s různou savostí a zpevnění omítek, které na povrchu snadno pískovatí, sádrových omítek a tmelů. Lze použít také jako základní nátěr savých minerálních podkladů, např. cementových maltových nebo tmelových hmot. Nízkoemisní, bez rozpouštědel a bez zápachu, hluboko pronikající pro exteriéry i interiéry. Propouští vodní páry, dobře zpevňuje, zlepšuje přilnavost a rychle schne. Je schválený podle postupů AgBB a v systémové skladbě s tkaninou CreaGlas Gewebe, resp. Relief 3490.

Balení: 10 l, 5 l, 1 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m2 na 1 nátěr, v závislosti na savosti podkladu

_

695 Hydro – Gel Lacryl ELF

Vlastnosti, použití, nanášení
Základní nátěr na savé podklady, např. omítky, beton, sádrokarton nebo staré disperzní nátěry. K egalizaci podkladů s různou savostí a zpevnění omítek, které na povrchu snadno pískovatí, sádrových omítek a tmelů. Lze použít také jako základní nátěr savých minerálních podkladů, např. cementových maltových nebo tmelových hmot. Nízkoemisní, bez rozpouštědel a bez zápachu pro exteriéry i interiéry.

Balení: 10 l
Spotřeba: cca 100 – 200 ml/m²  na 1 nátěr

_

545 Hloubkový základ

Vlastnosti, použití, nanášení

Hluboce pronikající základ s obsahem rozpouštědel. Bezbarvý, podklad zpevňující, difúzní, pro vnějšek i vnitřek. Pro základování a zpevnění na povrchu písčitých omítek, zkřídovatělých disperzních nátěrů a stejně tak na zbytky klihových, vápenatých a silikátových barev usazených v pórech. Jako základní nátěr pro silně savé podklady, např. beton, sádrové omítky, sádrokarton nebo vláknitý cement. Také jako základ na savé minerální podklady, např. cementové malty nebo tmelící hmoty.

Balení: 10 l, 5 l, 1 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m²  na 1 nátěr, v závislosti na savosti podkladu

_

1903 Fondosil

Vlastnosti, použití, nanášení

Vodou ředitelný, nízko emisní základ bez rozpouštědel a změkčovadel. Hluboce pronikající, zpevňující. Pro základování a zpevnění minerálních podkladů, např. omítky (kategorie pevnosti v tlaku CSI, CSII a CSIII), beton, vápenopískové zdivo a intaktní minerální nátěry, jako předúprava pro následné silikátové nátěry. Kromě toho použitelný také jako ředící prostředek pro silikátové barvy.

Balení: 10 l, 5 l
Spotřeba:  cca 100 ml/m² neředěný, cca 200 ml/m²  na 1 nátěr (směs 1:1 s vodou)

_

916 Silikonový zpevňující základ

Vlastnosti, použití, nanášení

Hluboko pronikající základ, bez rozpouštědel, povětrnostně odolný, na bázi vody se zpevňujícím účinkem.

Balení: 10 l, 5 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m² na 1 nátěr

_

512 Fasádní impregnace – koncentrát

Vlastnosti, použití, nanášení

Ředí se 1: 9 s vodou !! Hluboko pronikající speciální impregnace na mikroemulzní bázi, hydrofobní účinky, zabraňuje výkvětům, předčasnému zašpinění a růstu mechů a řas. Odolná proti UV záření, alkalicky stálá, matná a bezbarvá. Zeď odpuzuje vodu a zůstává suchá.

Balení: 1 l
Spotřeba: cca 20 – 60 ml/m² koncentrát

_

938 Základový koncentrát ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Pro vnějšek i vnitřek, k vyrovnání savosti podkladu, možno použít jako povlak pro matné disperzní vrstvy nebo tapety (uvnitř).

Balení: 10 l, 5 l
Spotřeba: 40 – 50 ml/m²  na 1 nátěr

_

3720 Spojovací základ ELF

Vlastnosti, použití, nanášení

Vodou ředitelná, povětrnostně odolná, pachově neutrální základová barva bez rozpouštědel pro vnějšek i vnitřek. Bílá, difúzní, s adhesivním a zpevňujícím účinkem a mnohostranně použitelná.  Jako spojovací a základový prostředek pro následné nátěry na lesklých a nesavých, popř. slabě savých podkladech, např. omítky, beton, sádrokarton a stejně tak na pevně držící, nosné staré nátěry, např. disperzní, polymer-pryskyřičné, olejové a nátěrové pigmentované hmoty nebo lesklé disperze. Také jako kontaktní nátěr pro disperzní silikátové barvy na podklady neschopné prokřemenění, např. sádrové omítky.

Balení: 15 l, 5 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m2 na 1 nátěr

_

917 Silikonová základní barva

Vlastnosti, použití, nanášení

Difuzní, odolná povětrnostním vlivům, vodoodpudivá, matná, mikroporézní, pro spojovací základ na hladkých a málo savých podkladech pod silikonovou barvu.

Balení: 15 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m² na vrstvu

_

444 Fasádní nátěrový plnič

Vlastnosti, použití, nanášení

Jako plnivý mezinátěr pro vnějšek, pro optické sjednocení, např. rozdílů ve struktuře, doomítnutých a opravených míst a stejně tak i na vyplnění povrchových trhlin v omítce dle BFS tech. listu 19. Použitelný také jako základní vrstva na neošetřené pórobetonové panely venku. Na plochách s dlouhotrvajícím vlhkostním zatížením (v závislosti na místě a konstrukci) existuje nebezpečí napadení řasami a houbami. Pro tyto plochy doporučujeme použít systém v „Protect kvalitě“.

Balení: 25 kg
Spotřeba: cca 500-800 g/m² jako plnivý nátěr na fasádní omítky, min. 800 g/m² jako první vrstva na pórobetonu

_

949 Festodur základ

Vlastnosti, použití, nanášení

Difuzní, rychleschnoucí, vnitřní i venkovní nátěr, obsahuje rozpouštědla, izoluje nikotin a vodní skvrny. Nepoškozuje polystyren. Použití jako základní nátěr pro disperzní vrstvy na omítku, beton, vláknitý cement a na nesavé podklady (stará lakování a olejové skvrny).

Balení: 12,5 l
Spotřeba: cca 150 – 200 ml/m² na 1 nátěr