fbpx

Základní a podkladové nátěry

_

850 Haftgrund

Vlastnosti, použití, nanášení:
Antikorozní alkydo – pryskyřičný spojovací základ. Matný, tepelně odolný do +180°C a lehce zpracovatelný. Pro základní antikorozní nátěry na železné a ocelové podklady, venku i uvnitř. Na základě tepelné odolnosti vhodný také pro základování teplovodních radiátorů.

Standardní barevné odstíny: bílý, šedý, červenohnědý, černý (černý odstín pouze v 3 l balení)

Balení: 10 l, 3 l, 750 ml
Spotřeba: cca 80 – 100 ml/m² na 1 nátěr

_

227 Multigrund

Vlastnosti, použití, nanášení

Rychle schnoucí, silnovrstvý, spojovací, 1-komponentní, zinkofosfátový základ s protikorozními účinky. Matný, povětrnostně odolný v systému s např. MP – Silnovrstvým nátěrem 229 nebo alkydo-pryskyřičnými laky Brillux. Na železné a ocelové podklady, speciálně v systému s MP – Silnovrstvým nátěrem 229, ale i se všemi alkydo – pryskyřičnými laky Brillux. Kromě toho je též vhodný jako univerzální spojovací základ na staré laky a neželezné kovy, např. zinek, pozinkovanou ocel, hliník a stejně tak na přetíratelné umělé hmoty (dle BFS tech.listu č. 22). Jako základní nátěr a mezinátěr, pro vnějšek a vnitřek, např. na halové konstrukce, mosty, stožáry, zábradlí, jeřáby, potrubí, obklady stěn a stropů.

Balení: 10 l, 3 l, 750 ml
Spotřeba: cca 120 ml/m2 pro nátěr (při síle suché vrstvy cca 40 – 50 μm); cca 210 ml/m2 pro vrstvu při nanášení Airless stříkáním (včetně 20% stříkací ztráty při síle suché vrstvy 80 μm).