fbpx

Lazurovací nátěry a systémy

_

580 Lazura s dlouhodobým ochranným účinkem

Vlastnosti, použití, nanášení

Vysoce kvalitní, povětrnostně odolná lazura. Nejlepší UV a povětrnostní odolnost zajištěná UV ochrannými pigmenty, speciálním UV absorbérem a radikálovým akceptorem. Hedvábně lesklá, difúzní, tixotropní a lehce zpracovatelná. Lazuru s dlouhodobým ochranným účinkem 580 je možno v případě potřeby objednat jako „Protect kvalitu” – z výroby vybavenou ochranným filmem proti napadení houbami (plísní).

Balení: 5 l, 3 l, 750 ml
Spotřeba: cca 70 ml/m² pro nátěr

_

510 Gelová lazura

Vlastnosti, použití, nanášení

Pro povětrnostně odolné, lazurovací nátěry bez aromátů na všechna listnatá i jehličnatá dřeva, převážně pro vnější použití. Na rozměrově nestálé nebo omezeně stálé dřevěné stavební díly, např. obložení, podhledy, ploty, pergoly, zahradní domky, hrázděné domy, okenice aj. Kromě toho použitelná i uvnitř. Na plochy silně zatížené vlhkostí, např. střešní podhledy s rizikem kondenzace vody, kde existuje riziko napadení houbami (plísněmi) doporučujeme použít Gelovou lazuru 510 v Protect kvalitě.

Balení: 20 l, 5 l,  3 l, 750 ml
Spotřeba: cca 70 ml/m² pro nátěr

_

620 Ochranná lazura na dřevo

Vlastnosti, použití, nanášení

Hluboko pronikající, hedvábně lesklá, vlhkost regulující, bez aromátů, s nadprůměrně vysokou odolností proti UV záření, s delší dobou zpracovatelnosti. Na všechny druhy dřeva. Po 24 hodinách možnost dalšího přetírání.

Balení: 5 l, 2,5 l, 750 ml
Spotřeba: 70 ml/m² na 1 nátěr

_

618 Matná lazura na dřevo

Vlastnosti, použití, nanášení

Pro povětrnostně odolné lazurovací nátěry na všechna listnatá i jehličnatá dřeva pro vnějšek. Použitelná jako jednotný systém na rozměrově nestálé a na omezeně rozměrově stálé dřevěné stavební díly, např. překrývající se desky nebo táflování s drážkami a péry (střešní podhledy), ploty, pergoly, zahradní domky, hrázděné domy, okenice aj. Kromě toho použitelná i uvnitř. Na silnou vlhkostí zatížených plochách, např. na střešních podhledech, ohrožených kondenzační vodou, existuje riziko napadení houbami. Pro tyto plochy doporučujeme použít Matnou lazuru 618 v „Protect kvalitě“

Balení: 10 l, 3 l, 750 ml
Spotřeba: 70 ml/m² na 1 nátěr

_

625 Lazura ImpraGuard

Vlastnosti, použití, nanášení

Pro vodu odpuzující, impregnační, lazurovací nátěry na všechna listnatá i jehličnatá dřeva pro vnějšek. Použitelná jako jednotný, povětrnostně odolný systém na rozměrově nestálé a na omezeně rozměrově stálé dřevěné stavební díly, např. překrývající se desky nebo táflování s drážkami a péry, ploty, pergoly, zahradní domky, hrázděné domy, okenice aj.

Balení: 10 l, 3 l, 750 ml
Spotřeba: 60 ml/m² na 1 nátěr

_

235 Akrylátová lazura na dřevo

Vlastnosti, použití, nanášení

Ekologická, hedvábně lesklá, vodou ředitelná, pro vnitřek i vnějšek s vysokým ochranným světelným faktorem. Rychle schnoucí, vysoce odolná proti povětří, odolná proti vodě, difuzní.

Balení: 3 l, 750 ml
Spotřeba: cca 90 – 110 ml/m² na 1 nátěr

_

558 Lazura na ploty

Vlastnosti, použití, nanášení

Odolná, difuzní, odolná počasí, pro všechny nasákavé dřevěné prvky, jako lesní ploty, pergoly, vrata, štíty dřevěné mříže atd. Po 24 hod. možno přetírat. Alkydo pryskyřičná báze.

Balení: 5 l
Spotřeba: 70 – 100 ml/m² na 1 nátěr