fbpx

Přední výrobce nátěrových hmot v Evropě jubiluje


V roce 1889 byla založena firma Hobrecker & König, která se v průběhu 125 let rozrůstala a sílila do dnešní podoby společnosti Brillux.

Zůstala jako jedna z mála rodinnou firmou, dnes již ve 4. generaci rodiny Königů. Se svými nejmodernějšími výrobními kapacitami, 2500 zaměstnanci a obratem přes 1 miliardu EUR, 150 vlastními pobočkami v Německu, Nizozemsku, Rakousku, Švýcarsku a zastoupením v České republice, Polsku, Bulharsku a Itálii patří k předním výrobcům nátěrových materiálů v Evropě a to jak pro stavebnictví, tak pro průmysl.

Rozsahem své produktové nabídky nemá konkurenci, svými výrobky kompletně pokrývá standardní potřeby stavebnictví i průmyslu, a to aniž by cokoli slevila ze špičkové kvality svých výrobků, spolehlivosti dodávek, technické podpoře odběratelů. Vlastní vývojové i zkušební laboratoře průběžně zdokonalují a vyvíjejí produkty v předstihu a ve vazbě na požadavky i potřeby trhu a ekologické předpisy. Vstupní suroviny i výrobní proces jsou podrobeny průběžným kontrolám, které bezpečně zajišťují předepsanou kvalitu. Technologové firmy těsně spolupracují s mnoha aplikačními firmami. Dokladem jejich kvalitních produktů je akreditace dodavatele pro řadu nadnárodních firem, jako je např. Shell, Siemens, Krone, Volvo, John Deere a obchodních řetězců jako je Skonto, Kaufland nebo KIK. Firma disponuje 4 výrobními závody v Německu, vlastním vozovým parkem a skladovými kapacitami (více než 42 000 europalet).
Česká firma Brillcolor spol. s r.o.  má tu čest zastupovat Brillux na českém trhu od roku 1991, tedy již 24. rok. Postupně se jí daří přesvědčit i domácí zákazníky, že dobrá kvalita nátěrových materiálů se vyplatí i přes vyšší vstupní cenu německých produktů. Celá řada úspěšných aplikací v průběhu 24 let to potvrzuje a profesionální technická podpora našich techniků pomáhá zákazníkům vybrat k použití optimální materiál pro dané potřeby.

Napsat komentář